PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106128}

Kroniki Riddicka

The Chronicles of Riddick
7,3 114 195
ocen
7,3 10 1 114195
5,2 13
ocen krytyków
Kroniki Riddicka
powrót do forum filmu Kroniki Riddicka

4/10 taki sobie:\

ocenił(a) film na 4

Nudny, fabuła wymęczona, wymyślana na siłę.
Byłoby 3/10, ale Riddick kręcił tak fajnie sztyletem i przynajmniem było śmiesznie:)

ocenił(a) film na 3
swodz0010

Ciekawe jakie mięśnie odpowiadały za to kręcenie, a może zrobił to siłą woli?:D Film był przereklamowany i dlatego ja daje mu 3.

ocenił(a) film na 10
adamo0010

Film był jest i będzie moim ulubionym! Zdecydowanie 10/10...
A czy przereklamowany może BYŁ a nie jest, ja nie widziałam ani jednej reklamy - obejrzałam go 3 lata po premierze i zrobił na mnie wrażenie pozytywne.

ocenił(a) film na 4
littledancer

Chodzi o to, że wszyscy mówili "Ja! Kronicki Riddicka!" , "ale super film", a dla mnie był po prostu nudny i dziwaczny. Szanuję to, że Ci się podobał, bo to kwestia gustu:)

użytkownik usunięty
swodz0010

jeśli ten film jest dla Ciebie nudny to raczej z Tobą jest coś nie tak

adamo0010

czego mozna sie spodziewac od fana latajacych robotow;)

ocenił(a) film na 6
swodz0010

wg mnie całkowita cienizna, nie wierze ,że komuś powyżej 14 lat ten film może się podobać. ja bym dał nawet 2/10.

ocenił(a) film na 10
shargat86

więc uwierz, że są przynajmniej 2 osoby które mają ponad 14 lat (więcej niż 20) i dają 10/10. Tak jak ktoś wyżej napisał to kwestia gustu

ocenił(a) film na 10
shargat86

mnie sie film bardzo podobal a mam 28 lat.nalezy go oceniac pod kontem produkcji jaka jest.nie jest to w koncu trudny film,z ambitnym scenariuszem tylko film sf i jako takiego nalezy go traktowac.daje 9/10

shargat86

a ja nie wierze że ktoś w twoim wieku ma takie prymitywne myślenie. Tobie sie nie podobało to nie znaczy że innym miało się nie podobać. ;/

ocenił(a) film na 7
swodz0010

Ja mam 20 lat i tez mi sie podobał...a myślenie w stylu: miał gorsza fabułę od " Skazani na shawshank " wiec dam 5/10 uważam za głupotę. Ten film miało się przede wszystkim przyjemnie oglądać, miał nas zainteresowac akcja a nie wymyślnymi dialogami itp. Takie filmy też są potrzebne, a ten bardzo dobrze spełnił swoja rolę...

PS. Szanuje zdanie innych - to jest tylko i wyłącznie mój pogląd ;D

ocenił(a) film na 4
swodz0010

4/10 ponizej oczekiwac. Heh ogladalem i nie miałem z tego przyjemności że ogladam :/

ocenił(a) film na 5
swodz0010

Po "Pitch Black" myślałem że chociaż w "Kronikach...." się postarają i stworzą jakąś ciekawszą fabułę..niestety w tym i tym ten sam mankament...Może na 3 to on nie zasługuje bo faktycznie jeśli chodzi o efekty i scenografię to jest ona na wysokim poziomie i nie mogłem się doczepić to jakiejkolwiek sytuacji gdzie wyglądałoby to kiczowato..Film sci-fi jak każdy inny gatunek po prostu musi być ciekawy a ten był nudny i przewidywalny tak samo jak "pitch black"...Co powoduje że mimo dobrej scenografii i efektów w nim wykorzystanych film nie przyciąga i po prostu sobie leci i nie czujemy żadnych emocji...Ten film można było uratować oryginalnymi ,szybkimi i dynamicznymi akcjami aby zrobić chociaż jakieś wrażenie na odbiorcy ale też tu ich nie było...wszystko oklepane jak wszędzie...

Mam prośbę do pana Vin'a Diesla aby w końcu zagrał w jakimś dobrym filmie:p...chyba że ktoś zna jakiś warty uwagi film z nim to proszę mi napisać..

ocenił(a) film na 4
Tommy_Filmweb

uff właśnie skończyłem oglądać jestem wyczerpany walka samym ze sobą udało mi się, wygrałem nie zasnąłem ale było naprawdę ciężko. Nuda na maksa a spodziewałem się naprawdę fajnego filmu - 4/10

swodz0010

A mi się bardzo podobał. Dużo akcji, efektów. Genialny film! Najbardziej mi się podobała scena na Helionie i "chyba nie boicie się ciemności? światło mnie razi" :D

ocenił(a) film na 5
Lady_Sakura

"genialny film" lol..akcja efekty heheh....W takich serwisach chyba się powinno robić jakąś selekcję użytkowników.....to apel!!

Tommy_Filmweb

Taka jest moja opinia o tym filmie i jej nie zmienię... A to że tobie się akurat nie podoba to bardzo mi przykro, są gusta i guściki.. akurat pewnym ludziom się ten film podoba.

ocenił(a) film na 4
swodz0010

zgadzam się całkowicie 4/10 i 4 prawie z tych samych powodów (fajne sceny walk, zręczności gł bohatera itp) po może i nie doskonałym ale potrafiącym trzymać w napięciu Pitch Blacku 7/10 - rozczarowanie

ocenił(a) film na 10
swodz0010

Jestem fanem Riddicka oglądałem wszystkie filmy i przeszedłem gry. Dla mnie film jest po prostu świetny!! oczywiście 10/10!!

ocenił(a) film na 9
swodz0010

Zajebisty film, świetnie się ogląda przy browarku!

ha7ny

W swoim gatunku 10/10 nie ma to tamto :D W ogóle filmy z Diesel'em są bardzo przyjemne. Ludzie nie szukajcie w nich Bóg wie jakiego przesłania, bo nie znajdziecie, po prostu takie filmy są nastawione na dobrą rozrywkę.

ocenił(a) film na 5
TheDiamond

Nie wiesz co piszesz do tego w swoim gatunku dajesz mu 10/10 ,nie mam już słów na takich userów...

Tommy_Filmweb

Wiem co piszę, bo ten film jest wart uwagi wg. mnie.
Jak znasz lepsze filmy SF to spoko, albo zachowaj to dla siebie :)

ocenił(a) film na 8
Tommy_Filmweb

Kolego nie osmieszaj sie. Przyczepiles sie do slabej fabuly w Kronikach Riddicka i dales filmowi 5/10 za to lepiej oceniles Transformers zemsta upadlych bo az na 7/10. Rozumiem ze w TROTF mialo niebanalna i porywajaca fabule? Nigga please

ocenił(a) film na 2
swodz0010

Pitch Black'a oglądało się całkiem przyjemnie więc myślałem, że i Kroniki będą OK. No ale się przejechałem... Gniot totalny, kolejna debilna nawalanka w stylu "jeden vs reszta świata". Może byłoby to jeszcze do zniesienia gdyby inne elementy były ciekawe. Ale tu nie ma ani jednej interesującej postaci, a kostiumy i scenografia są tak kiczowate, że nie da się na to patrzeć. Wcale mnie nie dziwi, że film nie przyniósł zysków.
2/10.

ocenił(a) film na 9
swodz0010

Po prostu film dla wielu osób był zbyt dobry.Nie byliście w stanie ogarnąć go to się nie podobał.Nie było zabawek w Macdonald z bohaterami filmu, w TV nie leciały reklamy co 2 godziny przez tydzień.
Jak ktoś uważa że jest nudny to polecam mu Transformers lub Mali Agenci.
Macie tu wykreowany całkiem nowy świat , nowa planeta Crematoria.
Nowe postacie ,klimat , miłość ,przemoc ,zazdrość ,piękno.
Jak ktoś nie lubi Riddica to dla samej Dame Vaako warto go zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
Sepp06

Ja uważam że Film jest bardzo dobry. Mroczny bohater , bardzo dobre efekty specjalne , świetny klimat . Vin Disel idealnie pasuje do tej roli.
A dlaczego ludzie się rozczarowali ? Może dlatego że oczekiwali czegoś równie dobrego jak rewelacyjna gra komputerowa po tym samym tytułem ?. Film oceniam na 8+
jeżeli lubicie filmy S.F to polecam. Dla tych co nielubią niech odejmą 4 pkt

ocenił(a) film na 9
swodz0010

Film bardzo mi się podobał - należy do moich ulubionych.
W mojej opinii klimat i genialna postać Riddicka zasługują na uczciwe 9/10.

ocenił(a) film na 4
Mistrz Podziemi

I nagle obudzili ukryci pod pokrywą nocy fani tego "filmu". Jak grom z jasnego nieba uderzyli na jedną osobę wywołując zamęt i popłoch. A teraz na poważnie: Utworzyłem ten temat z myślą o kulturalnej dyskusji, ale zauważyłem tylko ograniczenie wolności słowa ze strony niejakiego pana shargata86. Fabuła tego filmu w skrócie: Ła! Jestem wielki, zły Riddick z białymi oczami! Ostatni z wymarłej rasy! Wpie*dole każdemu! I to tyle jeśli chodzi o moje skromne zdanie. Bywajcie zdrów!
PS: Tommy_Filmweb, podobno bardzo dobrym filmem z panem-sterydem jest "Uznajcie mnie za winnego", ale nie oglądałem tego filmu.

ocenił(a) film na 5
swodz0010

Co prawda to prawda. Pamiętam, jak każdy chwalił ten film- sam tytuł zapadł mi w pamięć zanim jeszcze obejrzałam film. Tytuł chwytliwy ;-) ale cała treść jest mocno przereklamowana. Ten film jest okrutnie.....nudny. Główny bohater gra oczywiście twardziela z dodatkowym asem w rękawie a właściwie w oczach. Yeah- robią wrażenie te białka widzące w ciemnościach.
Poza tym nic. Nawet ukrywanie się i ciągłe próby wydostania się z planetarnego schowka są naciąganie na tyle, że można sobie spokojnie zrobić drzemkę a po 20minutach spokojnie ciągnąć dalej.
Denne dialogi- spokojnie dacie rade oglądać w formie kina niemego.
Bardzo się zawiodłam.

ocenił(a) film na 5
swodz0010

A tak poza tym- zastanawia mnie, jak niektórym lekko przychodzi nazwać film GENIALNYM........
Ja może ośmieliłam się co do kilku- ale widać dziś nawet język podlega inflacji.
Już niewiele osób razi słowo K.... i tak samo niewiele rozumie że genialność to naprawdę coś absolutnie ponad -przeciętnego.
No ale cóż- ;-)

ocenił(a) film na 4
swodz0010

Dla mnie to taki "Zmierzch" dla nastoletnich chlopcow.

ocenił(a) film na 6
Scuzz

Film według mnie jest bardzo dobry (co nie znaczy genialny) porządna dawka akcji oraz efekty specjalne. Vin jak zwykle w takich rolach sprawdził się mówiąc niewiele ale robiąc całkiem sporo. Dzięki bogu nie było żadnego wątku miłosnego (miłość platoniczna tylko była). Po prostu świetny film akcji w którym "dzieje się" dużo i często fabuła jest prosta ale niezbyt to przeszkadza.
Niestety jak widzę niektórzy forumowicze zapominają że film ten nie maiła za zadanie tłumaczyć sensu istnienia czy celowości wszechświata lecz po prostu dać rozrywkę dać wypocząć i nacieszyć oczy rozwałką i to zrobił całkiem niezłe. Jeśli jakiegoś "geniusza" obraża poziom fabuły w tym filmie proponuję inny rodzaj filmów w których fabuła gra pierwsze skrzypce...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones