PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106128}

Kroniki Riddicka

The Chronicles of Riddick
7,3 114 187
ocen
7,3 10 1 114187
5,2 13
ocen krytyków
Kroniki Riddicka
powrót do forum filmu Kroniki Riddicka

Wyraźna zmiana konwencji nie poszła na dobre. Z mrocznego thrillera, mamy efekciarskie SF/Fantasy kojarzące się z nowymi Star Wars. Ogląda się dość ok, ale film niestety nudzi w wielu miejscach. Właściwie tylko mroczne sceny w więzieniu są dobre, bo reszta to taka papka. I Riddkick jako zbawca wszechświata.... odarto tą postać z całej jej tajemniczości. Produkcja zrealizowana dobrze, ale wyprana z emocji i taka papkowata. Jednak da się obejrzeć.

ocenił(a) film na 5
Goro_Gondo

Również uważam, że zmiana konwencji nie wyszła Riddickowi na dobre, film stał się nudniejszy i chaotyczniejszy, choć zdjęcia piękne. Naprawdę. Jak to ktoś na forum napisał, wizualnie wysmakowany obraz. Niestety przy okazji mocno pustawy. Jak dla mnie takie 5,5/10.

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Mam podobne odczucia, film jest nierówny, nie pomogły efekty specjalne, scenografia, dekoracje, w tym wszystkim pogubiła się fabuła, zabrakło (tak jak to napisałeś) tajemniczości, ale ogółem ogląda się nieźle

LucasLang

Zmiana konwencji na duży plus, główny bohater do końca filmu zachowuje aurę tajemniczości, przez co film trzyma w napięciu, ani chwili nie powodując u widza poczucia nudy. Twoja opinia o filmie jest niezgodna ze stanem rzeczywistym.

dziadborowy123

pełna zgoda, do końca filmu mamy ,,aurę tajemniczości" - nie wiadomo przy przypieprzy z prawej, czy z lewej, a może zaciuka nożem

urquart1

Hehe dokładnie:)

ocenił(a) film na 6
dziadborowy123

Twoja opinia o filmie jest również niezgodna ze stanem rzeczywistym. Kwestia gustu.

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Dokładnie to samo pomyślałem. Nawalanka broniami i te dźwięki jak w "Star Wars", nie to żebym miał coś do "Gwiezdnych Wojen", bo bardzo je lubię, nie mniej jednak bardzo podobała mi się ta nutka horrorowatej mroczności a tu nagle w "Kronikach..." całkowita zmiana. Brakowało mi własnie tego mrocznego klimatu i to strasznie.

ocenił(a) film na 5
Goro_Gondo

Mnie też film zawiódł. Pierwsza i trzecia część (mino, że jest kalką pierwszej) są o niebo lepsze. Riddick to moim zdaniem taki Conan przyszłości, zabijaka z przebłyskami honoru i dobra.

Spodziewałem się czegoś innego, czyli kolejnego wycinka z przygód Riddica a dostałem marnie opowiedzianą historię walki dobra ze złem (niby zła ze złem?) w której na siłę próbuje się wybielić Ridicca, połączyć go z postaciami z pierwszej części. Po co? Co to za boolshit z tym muzułmaninem i dziewczynką? Niby po co Riddicowi miało by na niej zależeć? Jak dla mnie bzdura.

Moim zdaniem, kolejne części z ta postacią w roli głównej powinny być po prostu kolejnymi wyrywkami z życia zabijaki a nie tworzeniem na siłę ckliwej opowiastki. Daję 5/10 w sumie chyba tylko za Vina.

ocenił(a) film na 5
seastian

No mam takie samo zdanie dokładnie, w "Pitch Black" to miał byś sukinsyn i taki był, a w "Kronikach" już starano się z niego bohatera w 100% pozytywnego zrobić. Z horroru, o fajnym klimacie zrobiono ckliwe, złagodzone fantasy i zmieniono zupełnie konwencje. W "Riddick" atmosfera wraca nawet i film niezły jest, chociaż na końcu też mamy trochę moralizowania.

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Dla mnie pitch black nie dorownuje kronikom dziekuje dobranoc

ocenił(a) film na 5
MatiNalbor

Tylko, że on był pierwszy nakręcony. A może jakieś argumenty?

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

hmm argumenty moge Ci napisac co mi się podobało w kronikach to tak
-inteligencja Roddicka
-pierwsza scena jak go ścigali na lodowisku
-postać elementarianki
-scena jak Riddick zabił Irguna
-scena z ,,wilkami,,
-cała opowieść o furjaninie i jego przeznaczeniu
-ucieczka z więzienia
-scena z nekromano-furjaninem drugim żyjącym
-postac Drako i ,,jego,,kobiety
-scena Riddika jak się przebrał za nekromante
-ostatnia walka

We filmie występowało wiele ciekawych postaci, fabuła była ciekawa,zmieniały się alokacje a Tobie co się podobało w Pitch Black?

ocenił(a) film na 10
MatiNalbor

Riddicka*

ocenił(a) film na 5
MatiNalbor

Klimat na pewno, ciekawa sceneria i oświetlenie (różne barwy, zależnie od słońca), tajemnicza postać Riddicka (w kronikach już wszystko o nim wiadomo), trzymanie w napięciu i efekty specjalne. Za to w kronikach wszystko się wlecze, za dużo CGI i w ogóle. Mój komentarz jest u góry.

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Aha i wiem doskonale co bylo pierwsze nakrecone i nie wiem gdzie ty widzisz w mojej wypowiedzi gdzie mozna wywnioskowac co bylo niby pierwsze nakrecone

ocenił(a) film na 5
seastian

u mnie piątka za zdjęcia, klimat i niektóre efekty oraz tekst z kubkiem hahaha
Zmiana konwencji była podyktowana kasą to oczywiste. To już nawet nie jest SF bo bardziej fantasy. Momentami też zrobili z tego melodramat o czym wspomniałeś w przypadku powiązań z innymi bohaterami do których riddick czuje jakąś mięte.

ocenił(a) film na 9
seastian

Mzułmanin był z jedynki. Na Jack zależało Riddickowi, bo podejrzewam, że dostrzegł w niej cząstkę siebie z przeszłości, a poza tym, była jego fanką :P (przecież już w "Pitch Blacku" widać było, że mu na niej zależy). Poza tym, sporo razem przeżyli w "Mrocznej Furii", gdzie uratowała mu życie.

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

Jak dla nie Pitch Black to zupelnie inny film od tych Kronik. Gdyby nie główny bohater nie mialyby zadnych punktow wspolnych. Szkoda, Van Diesela i Judie Dench, ze dali sie w taka kabałe wpakować. Dla mnie, nie do obejrzenia.

ocenił(a) film na 5
coolhanded

To są dwa różne filmy, o czym piszę już od dawna. Pierwszy to niezły horror z dobrym klimatem, a drugi papkowate SF ze zmarnowanym potencjałem.

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Dla mnie ten film nie jest zmarnowany jest swietny :)

ocenił(a) film na 6
MatiNalbor

To zachowaj już proszę to dla siebie, bo w każdym temacie o Riddicku piszesz jedno i to samo, zmuszając ludzi, do polubienia tego filmu. Zrozum, że nie każdemu się on podoba :)

ocenił(a) film na 10
RazzleMan88

Ja nikogo nie zmuszam , moze i czesto pisze racja moze dlatego ze jest to jeden z moich ulubionych filmow , a moze dlatego ze ciezko mi zrozumiec ze ktos ocenil ten film np3/10 ;) tak jakby byl dnem

użytkownik usunięty
MatiNalbor

Nie ma już tego klimatu co jedynka, ale ogólnie film jest dobry.

ocenił(a) film na 10

No i to mi sie podoba nie ten klimat , inna bajka ale nie niszcze tego filmu i daje mu przyzwoita ocene na jaka zasluzyl, ;) tak 3 mac Brunetko:)

Nie ma już tego klimatu, ale jest lepszy.

ocenił(a) film na 9
coolhanded

Wszyscy piszą, że papka i nie do oglądania... a jakieś konkretne argumenty?

ocenił(a) film na 5
Goro_Gondo

Dwie sprawy " Fantasy i papkowatośc. To samo myślałem przez cały seans :-) Cieszy...że nie jestem odosobniony, Pitch black rządzi póki co.

ocenił(a) film na 5
armarange

Większość tak uważa

ocenił(a) film na 5
Goro_Gondo

Hmm. tak patrzę na oceny na forum od 7 do 9 czy 10 i nie jestem pewny. Nie ma to jak spieprzyc dobrą postac i ciekawą konwencję . W trójce mamy powrót do konwencji ale za to głupkowate dialogi rodem z penerskiej dzielnicy.

ocenił(a) film na 9
armarange

<ironia mode on> Tak, bo w "Pitch Blacku" dialogi miały niesamowitą głębię i poruszały bardzo poważne tematy :D <ironia mode off>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones